background
سرویس یافتن همسفر برای سفرهای بین شهری


درباره باهمسفر

bahamsafar logo carpool
    باهمسفر حاصل ایده و تلاش تیمی متشکل از تعدادی از جوانان فارغ التحصیل از دانشگاه های علم و صنعت ایران، دانشگاه فنی برلین (Technische Universität Berlin)، دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه شهید باهنر کرمان می باشد. در این راستا علاوه بر بررسی سیستم های مشابه در دنیا، بومی سازی های فراوانی جهت مناسب شدن این سرویس برای استفاده هموطنان عزیز اعمال گردید..

    در باهمسفر رانندگانی که می خواهند با اتومبیل خود سفر بین شهری یا حتی درون شهری داشته باشند، با استفاده از وب سایت و یا نرم افزار تلفن همراه هوشمند ارائه شده، مسافران خود را یافته و از ظرفیت خالی اتومبیل خود استفاده کنند. فقط کافیست در باهمسفر عضو شده و اطلاعات زمان سفر، تعداد صندلی های خالی، مبلغ کرایه و سایر مشخصات خود را ثبت نمایند. به همین راحتی سفر مورد نظر بصورت آنلاین در لیست انتخاب مسافران قرار میگیرد.

    از دیگر سو، مسافران با جستجو در همین وب سایت و یا نرم افزار تلفن همراه، آگهی سفر مورد نظر خود را یافته و پس از تماس با آگهی دهنده (راننده) و هماهنگی های لازم، بعنوان همسفر با ایشان همراه می شوند.

    این سرویس در دنیا با نام های اشتراک سفر، همپیمائی، همسفری و یا با نام های لاتین Time Sharing و یا Taxi Sharing و یا Car Pooling شناخته می شود.
    لیستی از وب سایت های مشابه در کشورهای دیگر را مشاهده می نمائید:

مزایای استفاه از این سرویس

certificate مزیت های مربوط به راننده ها
 1. جبران شدن هزینه های مصرف بنزین و سایر هزینه ها با توجه به دریافت کرایه از مسافران
 2. امنیت بالای رانندگان. به دلیل مشخص بودن هویت واقعی مسافران
 3. جلوگیری از اتلاف زمان برای رانندگان خودروهای شخصی در هنگام یافتن مسافر برای مسیر خود
 4. از بین رفتن خطر ناشی از تصادف و مسئولیت بابت آسیب دیدن مسافران، امکان پوشش بیمه ای برای مسافران در آینده نزدیک (هم اکنون شرکت در حال مذاکره با یکی از شرکت های بیمه گر، برای ایجاد پوشش بیمه ای در تصادفات جاده ای برای مسافران استفاده کننده از وب سایت باهمسفر می باشد)

certificate مزیت های مربوط به مسافران
 1. آسودگی مسافران در یافتن و استفاده از اتومبیل های سواری برای سفرهای خارج شهری
 2. امنیت بالای مسافران. به دلیل مشخص بودن هویت واقعی راننده
 3. سفرهای ارزان تر
 4. جلوگیری از اتلاف زمان مسافران در انتظار برای یافتن تاکسی و یا مسافربر شخصی در کنار جاده ها
 5. پوشش بیمه ای کامل برای مسافران در آینده نزدیک (هم اکنون شرکت در حال مذاکره با یکی از شرکت های بیمه گر، برای ایجاد پوشش بیمه ای در تصادفات جاده ای برای مسافران استفاده کننده از وب سایت باهمسفر می باشد)

certificate مزیت های عمومی
 1. کاهش آلودگی هوا از طریق کاهش سفرهای اتومبیل های تک سرنشین و یا کم سرنشین
 2. کاهش مصرف بنزین در کشور در اثر افزایش بازدهی اتومبیل ها به علت استفاده بیشتر از ظرفیت های خالی اتومبیل های عبوری در جاده ها
 3. امکان ایجاد پوشش بیمه تصادفات برای مسافران مسافربرهای شخصی و کاهش خسارات مالی ناشی از این صدمات که مستقیما بر دوش جامعه می باشد

مزیت های ویژه
 1. استفاده از شرایط ویژه برای مشترکان وب سایت در رستوران های میان راهی طرف قرار داد
 2. امکان استفاده از تخفیفات استخرها و سرگرمی های دیگر طرف قرار دادآدرس شرکت: تهران، جانبازان غربی، خ صفائی، خیابان نوروزی فرد، کوچه عباس مرادی، پلاک 226 ، طبقه دوم، شرکت رویای آرمان شهر الکترونیک.           کد پستی 1635665468.
شماره های تماس: bahamsafar contact         پست الکترونیکی:

خواهشمندیم پیش از مراجعه حضوری، بصورت تلفنی هماهنگی نمائید.