سرویس یافتن همسفر برای سفرهای درون شهری و بین شهری


#طبیعت را دوست بداریم

درباره باهمسفر بدانید

در باهمسفر رانندگانی که می خواهند با اتومبیل خود سفر بین شهری یا حتی درون شهری داشته باشند، با استفاده از وب سایت و یا نرم افزار تلفن همراه هوشمند ارائه شده، مسافران خود را یافته و از ظرفیت خالی اتومبیل خود استفاده کنند. فقط کافیست در باهمسفر عضو شده و اطلاعات زمان سفر، تعداد صندلی های خالی، مبلغ کرایه و سایر مشخصات خود را ثبت نمایند. به همین راحتی سفر مورد نظر بصورت آنلاین در لیست انتخاب مسافران قرار میگیرد.

از دیگر سو، مسافران با جستجو در همین وب سایت و یا نرم افزار تلفن همراه، آگهی سفر مورد نظر خود را یافته و پس از تماس با آگهی دهنده (راننده) و هماهنگی های لازم، بعنوان همسفر با ایشان همراه می شوند.

این سرویس در دنیا با تفاوت های اندکی، با نام های اشتراک سفر، همپیمائی، همسفری و یا با نام های لاتین Ride Sharing، Time Sharing، Taxi Sharing و یا Car Pooling شناخته می شود.
لیستی از وب سایت های مشابه در کشورهای دیگر را مشاهده می نمائید:
امنیت چگونه حفظ میشود؟
رانندگان چه وظایفی دارند؟
راننده وظیفه دارد هنگام سوار شدن مسافر کارت ملی خود را جهت اطمینان دادن به مسافران، به آنها نشان دهد.
نام، تصویر پروفایل و شماره تلفن و کد ملی 16 رقمی مسافران در هنگام همسفری به راننده ارائه میگردد. راننده لازم است از صحت آنها در هنگام سوار شدن مسافر اطمینان یابد.


مسافران چه وظایفی دارند؟
مسافر وظیفه دارد هنگام سوار شدن، کارت ملی خود را جهت اطمینان دادن به راننده، به وی نشان دهد.
نام، شماره تماس، کد ملی، تصویر پروفایل و مشخصات اتومبیل (شامل پلاک، نوع اتوبیل و رنگ آن) به مسافر ارائه میگردد و مسافر لازم است قبل از سوار شدن به اتومبیل، از صحت حداقل پلاک و نام فرد، با دیدن کارت ملی فرد اطمینان حاصل نماید.

ما چه میکنیم؟
در سامانه باهمسفر روشهای مختلفی در جهت بالا بردن امنیت اندیشیده شده است و به مرور نیز ممکن است مکانیزم های بیشتری برای این منظور افزوده شود.
از جمله این موارد دریافت کد 16 رقمی بانکی افراد است که با استعلام از بانک صحیح و به نام همان فرد بودن حساب بانکی احراز میگردد. به این ترتیب با توجه به سختن گیریهای بانک ها در زمان باز کردن حساب بانکی، وجود فرد ثبت نام کننده قطعی تلقی میگردد.
همچنین در هنگام ثبت نام شماره تلفن همراه ثبت نام کننده با کمک کد فعالسازی احراز میگردد. در این مرحله نیز از امنیت اپراتورهای تلفن همراه استفاده میگردد.
مکانیزم امتیاز دهی که در آن هم راننده و هم مسافر به یکدیگر امتیاز میدهند، باعث میشود به مرور سیستم امن تر شده و بعد از مدتی از عملکرد سیستم، راننده ها و مسافرانی که زیاد از سیستم استفاده میکند دیگر نیازی به احراز هویت برای مسافران یا راننده های دیگر نداشته باشند. زیرا ده ها یا صدها نفر آن فرد را تائید نموده اند.
certificate مزیت های مربوط به راننده ها
 1. جبران شدن هزینه های مصرف بنزین و سایر هزینه ها با توجه به دریافت کرایه از مسافران
 2. امنیت بالای رانندگان. به دلیل مشخص بودن هویت واقعی مسافران
 3. جلوگیری از اتلاف زمان برای رانندگان خودروهای شخصی در هنگام یافتن مسافر برای مسیر خود
 4. از بین رفتن خطر ناشی از تصادف و مسئولیت بابت آسیب دیدن مسافران، امکان پوشش بیمه ای برای مسافران در آینده نزدیک (هم اکنون شرکت در حال مذاکره با یکی از شرکت های بیمه گر، برای ایجاد پوشش بیمه ای در تصادفات جاده ای برای مسافران استفاده کننده از وب سایت باهمسفر می باشد)
certificate مزیت های مربوط به مسافران
 1. آسودگی مسافران در یافتن و استفاده از اتومبیل های سواری برای سفرهای خارج شهری
 2. امنیت بالای مسافران. به دلیل مشخص بودن هویت واقعی راننده
 3. سفرهای ارزان تر
 4. جلوگیری از اتلاف زمان مسافران در انتظار برای یافتن تاکسی و یا مسافربر شخصی در کنار جاده ها
 5. پوشش بیمه ای کامل برای مسافران در آینده نزدیک (هم اکنون شرکت در حال مذاکره با یکی از شرکت های بیمه گر، برای ایجاد پوشش بیمه ای در تصادفات جاده ای برای مسافران استفاده کننده از وب سایت باهمسفر می باشد)
certificate مزیت های عمومی
 1. کاهش آلودگی هوا از طریق کاهش سفرهای اتومبیل های تک سرنشین و یا کم سرنشین
 2. کاهش مصرف بنزین در کشور در اثر افزایش بازدهی اتومبیل ها به علت استفاده بیشتر از ظرفیت های خالی اتومبیل های عبوری در جاده ها
 3. امکان ایجاد پوشش بیمه تصادفات برای مسافران مسافربرهای شخصی و کاهش خسارات مالی ناشی از این صدمات که مستقیما بر دوش جامعه می باشد
certificate مزیت های ویژه
 1. استفاده از شرایط ویژه برای مشترکان وب سایت در رستوران های میان راهی طرف قرار داد
 2. امکان استفاده از تخفیفات استخرها و سرگرمی های دیگر طرف قرار داد
ما را بشناسید
باهمسفر حاصل ایده و تلاش تیمی متشکل از تعدادی از جوانان فارغ التحصیل از دانشگاه های علم و صنعت ایران، دانشگاه فنی برلین (Technische Universität Berlin)، دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه شهید باهنر کرمان می باشد. در این راستا علاوه بر بررسی سیستم های مشابه در دنیا، بومی سازی های فراوانی جهت مناسب شدن این سرویس برای استفاده هموطنان عزیز اعمال گردید.

لازمه از دوستانی که برای مدتی کوتاه اما موثر کمک کردن تشکر کنیم. از جمله از مرتضی، فاطمه و رامتین. دوستتون داریم و قدرتون رو میدونیم. امیدواریم باز هم از کمک هاتون بهره مند بشیم

خیلی های دیگه هم به ما دارن کمک می کنن. از جمله دوستان رسانه ای و فعالین محیط زیست و دوستان سفر دوست. ممنون از همه دوستان

دست دوستان جدیدی که میتونن کمک کنن رو هم میبوسیم. به ویژه دوستان رسانه ای :-)

آدرس: تهران، جانبازان غربی، خ صفائی، خیابان نوروزی فرد، کوچه عباس مرادی، پلاک 226           کد پستی 1635665468
شماره های تماس: bahamsafar contact         پست الکترونیکی: