سرویس یافتن همسفر برای سفرهای درون شهری و بین شهری

پرسشهای متداول

پرسشهای پایه ای

حق عضویت در باهمسفر چقدر است؟
عضویت در باهمسفر و استفاده از سرویسهای آن رایگان است. هدف "باهمسفر" کاهش تک سرنشینی، و در نتیجه آن کاهش تولید دی اکسید کربن و آلودگی هوای کشورمان است. و چون کاربران سایت باهمسفر در این نقطه نظر با هم شریک هستند همسفران خوبی برای یکدیگر خواهند شد :).
کرایه راننده را چگونه پرداخت کنم؟
در حال حاضر پرداخت کرایه بصورت دستی به شخص راننده و در زمان اتمام سفر انجام میگیرد. در آینده نزدیک جهت سهولت، امکان پرداخت آنلاین نیز ارائه خواهد شد که در اینصورت در صورت تائید راننده، همچنان امکان پرداخت دستی امکان پذیر خواهد بود.
باهمسفر در چه مناطق جغرافیایی از ایران سرویس دهی میکند؟
سامانه باهمسفر با توجه به استفاده آن از بستر اینترنت، در تمام گستره خاک ایران خدمات ارائه میدهد.
قیمت سفرهای ارائه شده در باهمسفر با چه مکانیزمی تعیین میشود؟
تعیین نرخ کرایه بعلت گستردگی جرافیایی خدمات در باهمسفر بصورت اتوماتیک امکان پذیر نیست. بنابراین شخص راننده با انجام ملاحظات منطقه جغرافیایی و همچنین رقابتی، کرایه را تعیین می کند. اما با این وجود آگهی های خارج از عرف، از خروجی سامانه حذف میگردند.
پیام کوتاه فعالسازی حساب کاربری را دریافت نکردم. چه باید بکنم؟
یک پیام کوتاه حاوی آدرس ایمیل ثبت نامی به شماره
  [ 0901 448 4008 ]  
ارسال نموده و منتظر تائید آن بمانید. حداکثر زمان انتظار برای آن 24 ساعت می باشد.

مزیت های باهمسفر

باهمسفر چه کمکی به کاهش آلودگی هوا میکند؟
باهمسفر تعداد سرنشین های خودروهای شخصی را افزایش میدهد. این یعنی خودرهای کمتری در شهر یا جاده ها تردد خواهند داشت.
باهمسفر چه کمکی به کاهش ترافیک خیابان ها در شهرها میکند؟
باهمسفر تعداد سرنشین های خودروهای شخصی را افزایش میدهد. این یعنی خودرهای کمتری در شهر یا جاده ها تردد خواهند داشت.
باهمسفر چه کمکی به کاهش هزینه های سفر برای راننده میکند؟
باهمسفر برای شما مسافرانی می باشد که با شما هم مسیر بوده اند. می توانید بخشی از هزینه بنزین خود را از همسفران خود بگیرید و ارزان تر سفر کنید.
باهمسفر چه کمکی به کاهش هزینه های سفر برای مسافران میکند؟
باهمسفر صندلی های خالی خودروهای شخصی هم مسیر شما را به شما نشان می دهد. سفرهای ثبت شده در باهمسفر با قیمت های آزاد و رقابتی که توسط هر راننده مشخص شده، ارائه میشود. با توجه به ماهیت رقابتی قیمت ها اصولا پائین تر از سایر روش های سفر ارائه خواهد شد.
همچنین برخی از سفرها ممکن است بصورت رایگان ارائه گردد که در اینصورت می توانید بی هیچ هزینه ای سفر کنید.

منظور شما از کاهش هزینه های سفر چیست؟
بیش از سی سال است که در کشورهای اروپایی سرویس های مانند باهمسفر کار می کنند. هدف اولیه مبتکران این ایده تقسیم کردن بهای سوخت و استهلاک خودرو بین راننده و همسفران از یک سو و تنها نبودن راننده و مسافران و گپ و گفتگو همسفران از سوی دیگر بوده است. معمولا مبلغی که راننده و مسافرین با هم قرار می گذارند پایین تر از بهای بلیط اتوبوس، قطار یا پرواز خواهد شد. با اینکه در آغاز تنها افراد جوانتر از این سرویس استقبال می کردند، امروزه از پیر و جوان در سراسر اروپا برای سفر کردن بین شهری از این سرویس ها استفاده می کنند.
امنیت در باهمسفر

چگونه از امنیت خود بعنوان مسافر اطمینان داشته باشم؟
در زمان ثبت نام، شماره همراه همه کاربران از جمله راننده ها احراز می شود. با استفاده از شماره 16 رقمی کارت بانکی و استعلام از بانک، هویت ایشان تائید میشود. پلاک اتومبیل و تصویر پروفایل راننده نیز به مسافران ارائه میشود و از مسافران انتظار میرود در هنگام سوار شدن، این موارد (از جمله پلامک خودرو) را چک کنند. در صورت صحیح بودن این موارد و همسفر شدن با راننده، ما میدانیم شما دقیقا با چه کسی همسفر شده اید و با توجه به این مسائل، در صورت بروز هر موردی بصورت قانونی قابل پیگرد خواهد بود.
توجه داشته باشیم با عنایت به این موارد، انظار نمیرود هیچ تخطی از قانونی توسط راننده صورت پذیرد.
ضمن اینکه رانندگانی که امتیاز پائینی از مسافران دریافت کنند، با بررسی دقیق تر توسط کارشناسان ما، از سیستم اخراج خواهند شد و در صورت لزوم موارد به مراجع ضیصلاح قانونی نیز ارجاع داده خواهد شد.

چگونه از امنیت خود بعنوان راننده اطمینان داشته باشم؟
در زمان ثبت نام، شماره همراه همه کاربران از جمله مسافران احراز می شود. با استفاده از شماره 16 رقمی کارت بانکی و استعلام از بانک، هویت ایشان تائید میشود. تصویر پروفایل مسافران نیز به راننده ارائه میشود و از راننده انتظار میرود در هنگام سوار شدن مسافر، این مورد را چک کنند. در صورت صحیح بودن این موارد و همسفر شدن با مسافران، ما میدانیم چه کسانی با شما همسفر شده اند و با توجه به این مسائل، در صورت بروز هر موردی بصورت قانونی قابل پیگرد خواهد بود.
توجه داشته باشیم با عنایت به این موارد، انظار نمیرود هیچ تخطی از قانونی توسط راننده صورت پذیرد.
ضمن اینکه مسافرانی که امتیاز پائینی از راننده دریافت کنند، با بررسی دقیق تر توسط کارشناسان ما، از سیستم اخراج خواهند شد و در صورت لزوم موارد به مراجع ضیصلاح قانونی نیز ارجاع داده خواهد شد.

آیا برای راننده های خانم تمهیدات خاصی اندیشیده اید؟
بله یقینا.
بانوان میتوانند با زدن تیک ویژه ای در هنگام ثبت سفر، تنها مسافران بانو را بپذیرند. با توجه به مشخص بودن هویت کلیه ی کاربران باهمسفر، این مکانیزم هیچ خطایی نخواهد داشت و در امنیت کامل خواهید بود.

شماره تلفن همراه من به چه افرادی نشان داده میشود؟
شماره تماس مسافر بلافاصله پس از درخواست مسافر به راننده نشان داده می شود.
اما شماره راننده تنها پس از تائید هر مسافر به تنها همان مسافر نمایش داده خواهد شد. و برنابراین در صورت رد درخواست همسفری، شماره راننده همچنان محفوظ خواهد ماند.

آیا تصویر کارت ملی من نزد باهمسفر امن است؟
باهمسفر جهت تضمین امنیت همه کاربران خود، نیاز دارد اطلاعاتی از کاربران داشته باشد. یکی از این موارد تصویر کارت ملی است که درر صورت ارسال توسط خود کاربر، پس از چک همخوان بودن با سایر اطلاعات کاربر، نزد باهمسفر بصورت امن باقی خواهد ماند.
اطلاعات پروفایل های من در شبکه های اجتماعی دیگر به چه کسانی نمایش داده میشود؟
اطلاعات حساب شبکه های اجتماعی ثبت شده توسط کاربر، شامل اینستاگرام و ... تنها جهت چک صحیح بودن اطلاعات کاربر می باشد و به هیچ عنوان در اختیار هیچ فردی (حتی همسفران) قار نمی گیرد.
نرم افزار موبایل

نرم افزار اندروید باهمسفر چه کارائی ای دارد؟
نرم افزار اندروید کلیه امکانات ارائه شده در وبسایت را دارا می باشد و با وبسایت کاملا یکپارچه است بطوریکه می توانید با همان حساب کاربری وبسایت در آن نیز وارد شده و از خدمات باهمسفر استفاده نمائید.
آیا نرم افزار اندروید باهمسفر رایگان است؟
بله
آیا برای گوشی های آیفون نیز نسخه ویژه ای دارید؟
خیر متاسفانه.
اما کاربران گوشی های آیفون می توانند از نسخه وبسایت بخوبی استفاده نمایند. با این وجود برنامه ریزی برای تهیه نسخه ویژه این گوشی ها انجام شده و در حال تولید آن هستیم و در آینده در اپل استور جهت استفاده رایگان قرار خواهد گرفت.

متفرقه

آیا باهمسفر فقط سفرهای خارج شهری را سرویس میدهد؟
خیر. سفرهای داخل شهری نیز می تواند در باهمسفر ارائه شده و همسفر بیابند
آیا محدودیتی برای ثبت آگهی سفر برای راننده وجود دارد؟
خیر. باهمسفر خوشحال میشود در صورتیکه همه سفرهای کوتاه یا بلند شما در آن اعلام شده و حتی الامکان صندلی هایتان پر شود.
من هر روز صبح از منطقه صادقیه به محل کارم در میدان ونک میروم و بعد از ظهر همان مسیر را برمیگردم. باهمسفر چه کمکی به من میکند؟
توصیه ی اول ما به هر حال استفاده از حمل و نقل عمومی است. اما با اینحال در صورت ضرورت سفر با خودروی شخصی، میتوانید برای هم مسیر رفت و هم مسیر برگشت برای خود مسافر و همسفر بیابید و به این ترتیب علاوه بر کاهش هزینه های سفرهای روزانه خود، به سهم خود آلودگی هوا را کاهش دهید.
برای این منظور میتوانید از امکان ثبت آگهی سفرهای تکرار شونده (در هنگام ثبت آگهی سفر عادی) استفاده کنید. به این ترتیب می توانید تا حداکثر دو هفته آگهی تان بصورت اتوماتیک تکرار گردد و نیاز به تکرار آگهی برای هر روز نباشید.

خودروی من سواری نیست. آیا وانت ها یا کامیون ها هم امکان استفاده از باهمسفر را دارند؟
بله قطعا. هدف باهمسفر پر کردن صندلی های خالی است. بنابراین هر نوع وسیله ی حمل و نقلی برای هر میزان مسافتی امکان ثبت سفر را دارد.
قطعا مخاطبین این نوع خودروها هم متفاوت هستند. اما یقینا طرفداران زیادی خواهید داشت.

من علاقه دارم با خودروی شخصی خودم بین شهری یا داخل شهری کار کنم. آیا می توانم در این سایت عضو شوم و آگهی سفر بدهم؟
از آنجا که هدف باهمسفر معرفی تک سرنشین ها و مسافرین صرفه جو به یکدیگر است، توصیه می کنیم که از این سایت برای "مسافرکشی" کمک نگیرید. اما با این حال در باهمسفر ثبت نام کنید. زیرا گاهی به کارتان خواهد آمد.
البته ممکن است در آینده برای شما هم خدمات جالبی ارائه دهیم و با ثبت نام در آینده به شما هم اطلاع رسانی خواهد شد.

چرا برای عضویت در باهمسفر باید شماره کارت ملی و شماره همراه خود را وارد کنم؟
ما برای اینکه افراد غیر واقعی عضو سایت نشده و بنابراین امنیت راننده و مسافر تضمین باشد نگاهداری این دو اطلاع فردی را شرط عضویت در باهمسفر قرار داده ایم.
آیا می شود آگهی سفر را پاک کرد؟
اگر هنوز مسافری برای آگهی شما با شما تماس نگرفته است می توانید آگهی خود را بدون نگرانی پاک کنید. اگر به مسافری تایید سفر داده باشید و بدون اطلاع قبلی به وی، سفر را لغو کنید، روشن است که نمره منفی کسب می کنید، که سبب می شود در آینده مسافرهای کمتری با شما تماس بگیرند.
در صورتی که راننده سفر خود را بدون اطلاع مسافر لغو کند چه اتفاقی می افتد؟
در صورت لغو سفری که دارای مسافر بوده است، بطور اتوماتیک این مورد در سرور گزارش شده و در صورت تکرار بیش از 3 مرتبه، بر روی امتیاز راننده تاثیر منفی خواهد گذاشت. و در صورت تکرار، بصورت موردی ممکن است راننده از سامانه اخراج گردد.

هزینه های سرور، نگهداری و توسعه باهمسفر چگونه تامین میشود؟
این هزینه ها در حال حاضر کم است و قابل توجه نیست. اما به مرور با افزایش تعداد کاربران، هزینه ها افزایش خواهد یافت.
باهمسفر رایگان است و رایگان خواهد ماند. اما هزینه های آن با استفاده از سرویس های جانبی از جمله تبلیغات محیطی در وبسایت و ارائه پیشنهادات تخفیفی به کاربران تامین خواهدشد.
امیدواریم کمک های مردمی و دوستداران این سرویس نیز بخشی از هزینه ها را جبران کند.


سوال دیگری دارید؟
میتوانید از طریق صفحه "تماس با ما" از ما بپرسید و پاستختان را دریافت کنید.